ABC sprzedaży: Jak przygotować butik na jesień?

Kalendarzowa jesień zaczyna się dopiero za kilka tygodni. Na dworze jednak wyraźnie robi się chłodniej. Coraz chętniej sięgamy po swetry, lekkie płaszcze i kurtki. Czy Twój butik już jest gotowy na jesień? Oto krótki poradnik, który pomoże Ci się przygotować do nowego sezonu.

Te ubrania muszą znaleźć się w jesiennej kolekcji

Nadchodząca jesień to wymarzony pretekst do tego, by zwiększyć ruch w sklepie. Nowa kolekcja to nowe trendy. Wielu klientów już we wrześniu uzupełnia garderobę o coś ciepłego. Dlatego zadbaj o to, by już z początkiem roku szkolnego w Twoim butiku pojawiały się pierwsze propozycje na chłodniejsze dni. Zacznij od kardiganów, lekkich kurtek, cienkich płaszczy i ramonesek. Pamiętaj także o sukienkach z długim rękawemcieplejszych spodniach. Wrzesień to również czas powrotów do biura. Z pewnością wielu Twoich klientów będzie zainteresowanych modelami, które można wykorzystać w oficjalnych i smart casualowych stylizacjach. Dlatego po wakacjach hitem staną się koszule z kołnierzykiem, marynarki, ołówkowe spódnice i elegancko skrojone spodnie.

Zmień szatę graficzną sklepu, zwiększ zaangażowanie klientów

Wrzesień to najlepszy czas na to, by odświeżyć szatę graficzną e-butiku lub zmienić wystój witryny sklepowej. Na dobre trzeba odłożyć elementy związane z ciepłem i letnimi wyprzedażami. Teraz nadchodzi czas ciepłych barw, kojarzących się z jesienią. Zmiana wyglądu sklepu sprawia, że witryna staje się bardziej przyjazna dla klientów. Debiuty nowych kolekcji to również dobra okazja do tego, by zwiększyć ruch w butiku. Jeśli prowadzisz e-sprzedaż, pamiętaj o tym, by dobrze wypromować nowe swetry, sukienki, bluzki i okrycia wierzchnie. Nie tylko zatroszcz się o banery na stronie, ale również zrób trochę szumu na Facebooku oraz wyślij do klientów newslettery z zapowiedzią nowości. Dobrym pomysłem stanie się też zorganizowanie akcji związanych z powrotem do szkoły lub pierwszym dniem jesieni. Może Twoi klienci ucieszą się na wieść o weekendzie darmowej dostawy?